Uit het hart

aug 12, 2021 | Uitnodiging

Komend kerkelijk jaar is het jaarthema van de PKN: ‘Van U is de toekomst’. Een mooi thema, vol openheid naar de toekomst.

Een thema dat ook tot nadenken aanzet. Want wat betekent het, dat de toekomst van God is? Als je de bijbel leest en met elkaar onderzoekt wat die oude woorden betekenen voor deze tijd, dan ontdek je een richting.

Je leest dat je op moet komen voor minsten, dat het recht van de zwaksten telt en dat zorg voor de schepping een plaats krijgt.

Dat klinkt prachtig, in theorie, maar in de praktijk vraagt dat best veel. Want wie zijn die minsten en zwaksten dan en hoe doe je ze recht? De minsten en de zwaksten, dat zijn bijvoorbeeld die Polen die vlak bij de kerk wonen. Weet u hoe zij in het leven staan en welke dromen zij hebben? Heeft u ze wel eens gesproken? Het zijn ook de mensen die het niet voor elkaar krijgen om mee te gaan in de snelle wereld van vandaag. Oh, en het zijn vaak ook die mensen die zo anders zijn dan wij en die we niet goed begrijpen en waar we ons soms aan storen. En ook de mensen verder weg in de ‘arme landen’, die zeker ook, maar die zijn minder ‘lastig’. Want als je ‘de minsten’ recht doet, dan worden ze sterker. Dan krijgen ze meer stem en invloed en worden jouw mening en ideeen aangevochten. En dan kan het zomaar dat het niet altijd meer gaat zoals jij graag zou willen. Dat kan oprecht lastig zijn. Als een ander meer ruimte krijgt en neemt, wordt jouw ruimte minder. En we zijn gewend aan heel veel ruimte voor onze meningen, voor ons gelijk.

Komend jaar praten, denken en doen we meer met dat thema.

Het nodigt ons uit om niet alleen na te denken hoe we gemeente kunnen zijn en voor elkaar kunnen zorgen. Juist nu wordt ook een thema: hoe werken we mee aan Gods toekomst? Een mooi thema voor een diaconale gemeente! Tegelijk geeft het thema heel veel ruimte. Want hoe Gods toekomst er écht uitziet, dat weten we niet. We weten slechts flarden en vermoeden enkel fragmenten van de wereld die God voor ogen heeft. Daarom is onze opdracht niet om die wereld te bewerkstelligen, maar om eraan méé te werken, om ruimte te maken voor God en voor elkaar. Want Gods toekomst, die is uiteindelijk in Gods hand.

Een mooi thema om dit jaar mee bezig te gaan. Te beginnen op startzondag, 5 september.

Ds. Marloes Meijer

Nog even dit: Dominee op bezoek

Waar gaat het over als de dominee op bezoek komt? Dat hangt er een beetje van af, maar vaak gaat het over grotere levensthema’s, keuzes die je moet maken of over (na) het einde van het leven. Natuurlijk gaat het vaak ook over de kerk en geloof en is er naast de serieuze en zware kant van het leven, ook alle ruimte voor humor en de lichtheid van het bestaan.

Dus wilt u deze zomer een keer de dominee op bezoek, gewoon om even bij te praten, of om een groter onderwerp te bespreken, neem gerust contact met me op:

06 36501973, predikant@kerk-engelen.nl

 

De Oude Lambertus

Agenda

jul
5
zo
10:30 Eredienst: Ds. H. Schorren
Eredienst: Ds. H. Schorren
jul 5 @ 10:30 – 11:30
Voorganger: Ds. H. Schorren Ambtsdrager: Herman de Bokx Lector: Harmke Scholing Muzikale ondersteuning: Mieke Morgenstern Koffiedrinken na de dienst
jul
7
di
09:30 Kerk gereserveerd voor onderhoud
Kerk gereserveerd voor onderhoud
jul 7 @ 09:30 – 11:00
Kerk gereserveerd voor onderhoud. Contactpersoon: Jenno Schulp
jul
8
wo
19:30 repetitie Two4Two
repetitie Two4Two
jul 8 @ 19:30 – 22:30
repetitie Two4Two; contcact  John vander Sluiszen; vandersluiszenje@gmail.com contact kerk, Joeke Wiechers; wiechersdevries@home.nl
jul
9
do
14:30 Oude Lambertus open
Oude Lambertus open
jul 9 @ 14:30 – 16:00
Op dondermiddag is Oude Lambertus open voor bezoekers, een kopje thee of koffie, een gesprekje, wees welkom.
jul
12
zo
10:30 Eredienst: Ds. N. Luitwieler
Eredienst: Ds. N. Luitwieler
jul 12 @ 10:30 – 11:30
Voorganger: Ds. N. Luitwieler Ambtsdrager: Jeanine Teulings Lector: Janneke Vlietstra Muzikale ondersteuning: Chiel Spaans Koffiedrinken na de dienst
jul
16
do
14:30 Oude Lambertus open
Oude Lambertus open
jul 16 @ 14:30 – 16:00
Op dondermiddag is Oude Lambertus open voor bezoekers, een kopje thee of koffie, een gesprekje, wees welkom.
19:30 Repetitie Two4Two
Repetitie Two4Two
jul 16 @ 19:30 – 22:30
repetitie barbershop kwartet Two4Two; contact: John van der Sluiszen: vandersluiszenje@gmail.com contact kerk: Joeke Wiechers: wiechersdevries@home.nl
jul
19
zo
10:15 Eredienst: oecumenische dienst i...
Eredienst: oecumenische dienst i...
jul 19 @ 10:15 – 11:15
Voorganger: RK Ambtsdrager: Jenno Schulp Lector: Willem Vijverberg Muzikale ondersteuning:
jul
23
do
14:30 Oude Lambertus open
Oude Lambertus open
jul 23 @ 14:30 – 16:00
Op dondermiddag is Oude Lambertus open voor bezoekers, een kopje thee of koffie, een gesprekje, wees welkom.
jul
29
wo
10:30 Koffie in de herberg @ De Oude Lambertus
Koffie in de herberg @ De Oude Lambertus
jul 29 @ 10:30 – 12:00
Iedere laatste donderdag van de maand is er ‘koffie in de Herberg’. een bijeenkomst van de ‘ouderen’ van onze gemeente, waar ruimte is voor gezelligheid, contact, koffie en lekkere baksels van Bea. Maar zeker ook[...]
jul
30
do
14:30 Oude Lambertus open
Oude Lambertus open
jul 30 @ 14:30 – 16:00
Op dondermiddag is Oude Lambertus open voor bezoekers, een kopje thee of koffie, een gesprekje, wees welkom.
19:30 Repetitie Two4Two
Repetitie Two4Two
jul 30 @ 19:30 – 22:30
repetitie barbershop kwartet Two4Two; contact: John van der Sluiszen: vandersluiszenje@gmail.com contact kerk: Joeke Wiechers: wiechersdevries@home.nl
aug
2
zo
10:30 Eredienst: A.M. van Willigen
Eredienst: A.M. van Willigen
aug 2 @ 10:30 – 11:30
Voorganger: A.M. van Willigen Ambtsdrager: Henk Bothof Lector: Wessel Izeboud Muzikale ondersteuning: Mieke Morgenstern Koffiedrinken na de dienst
aug
6
do
14:30 Oude Lambertus open
Oude Lambertus open
aug 6 @ 14:30 – 16:00
Op dondermiddag is Oude Lambertus open voor bezoekers, een kopje thee of koffie, een gesprekje, wees welkom.
aug
9
zo
10:30 Eredienst: Ds. Weima
Eredienst: Ds. Weima
aug 9 @ 10:30 – 11:30
Voorganger: Ds. Weima Ambtsdrager: Peter Polling Lector: Stephanie Nieland Muzikale ondersteuning: Chiel Spaans