Open je Handen

mrt 2, 2015 | Nieuws

Handen. Je kunt ze uit de mouwen steken, of ze vouwen voor een gebed. Je kunt er iets mee aanpakken, of er juist iets mee weggeven. Een hand steek je uit voor een welkom of een groet, je troost of steunt iemand met je hand op een schouder. Wat doen we eigenlijk veel met onze handen!

De 40dagentijd is als u dit leest al een paar weken onderweg. Met Open handen zijn we onderweg naar Pasen. En in deze veertig dagen openen we onze handen. Want we geloven dat God onze handen steeds opnieuw vult. En dat we met elkaar en met anderen mogen delen wat we hebben ontvangen. Kijk eens in uw open handen: Wat kunt u delen? Een glimlach? Een uurtje tijd ? Uw oprechte aandacht voor de ander? Een klein gebaar kan soms al wonderen verrichten…

Header 40dagentijd website

De 40-dagentijdcampagne van KerkInActie heeft Open je Handen dit jaar als thema gekozen. Iedere zondag is er een collecte voor een goed doel dat daarmee te maken heeft:

Op 22 februari was er aandacht voor de hulp bij het bouwen van huizen op Madagaskar, in een gebied dat regelmatig wordt geteisterd door tropische stormen. Huizen die blijven staan. Huizen van bamboe: sterk, goedkoop en duurzaam. Steekt u ook een handje toe?

Op 1 maart vragen we om uw handen te openen voor de aanschaf van bijbels voor gastarbeiders in de Golfstaten. Die leven daar onder slechte omstandigheden, en hun enige steun is vaak de kerk. KerkInActie helpt die kerken met bijbels in de eigen taal om taal- en cultuurverschillen te overbruggen.

Op 8 maart vragen we u een handje te helpen bij de vakantieweken van het Vakantiebureau. Hier kunnen mensen die aan huis of een verpleeghuis zijn gekluisterd, er even tussenuit: even een andere omgeving, even wat rust voor de mantelzorgers, even een paar extra handen om te helpen.

Op 15 maart vragen we een open hand voor het Hillcrest Aids Center in Kwa Zulu Natal in het zuiden van Afrika. Hier worden mensen met AIDS verpleegd en geholpen, met medicatie, verzorging en stervensbegeleiding. Ook wordt er aan mensen een nieuwe toekomst geboden door ze op weg te helpen een eigen inkomen te verwerven.

Op 22 maart openen we onze handen om een veilige plek te bieden aan al die mensen die zonder verblijfsvergunning, zonder recht op een woning of werk, een bijna onzichtbaar leven lijden. Alleen al in Utrecht zijn dat er 5.000. Bij Villa Vrede zijn ze niet onzichtbaar, maar zijn ze in beeld. Ze volgen er taallessen, leren een fiets te repareren, koken een maaltijd. Zo kunnen ze even rust vinden in hun leven vol problemen.

Op 29 maart willen we met open handen zorgen voor scholing van de christelijke bevolkingsgroep in Bangladesh. Daar behoren de christenen tot de armste bevolkingsgroepen en moeten vaak rondkomen van minder dan één euro per dag. Meestal zijn ze ongeletterd. KerkInActie ondersteunt de Taizébroeders die hier scholing bieden aan de mensen zelf, maar ook aan de voorgangers, die vaak zelf ook niet kunnen lezen en schrijven.

De diaconie vraagt of u in deze 40-dagentijd deze campagne via de collectes wilt ondersteunen. Open uw handen, Open uw harten. Van harte aanbevolen!

 

De diaconie

De Oude Lambertus

Agenda

mrt
17
di
19:30 Repetitie Opstaporkest MCE
Repetitie Opstaporkest MCE
mrt 17 @ 19:30 – 21:30
Repetitie Opstaporkest MCE; contact aert@akorteweg.nl contact kerk: wiechersdevries@home.nl
mrt
19
do
14:30 Open Kerk
Open Kerk
mrt 19 @ 14:30 – 16:00
contact kerk: Joeke Wiechers, wiechersdevries@home.nl
19:00 Repetitie QuartetQ Barbershop
Repetitie QuartetQ Barbershop
mrt 19 @ 19:00 – 22:00
Repetitie QuartetQ Barbershop & close Harmony, contact jacquesderijck@gmail.com contact kerk: Joeke Wiechers, wiechersdevries@home.nl
mrt
21
za
10:30 Hildegard studie Marsja Mudde
Hildegard studie Marsja Mudde
mrt 21 @ 10:30 – 13:00
Hildegard von Bingen 4 studiedagen met Marsja Mudde, maandelijks van febr-mei. info marsjamudde.nl/workshops/studiedag ; contact: info@marsjamudde.nl contact kerk: Joeke Wiechers wiechersdevries@home.nl
mrt
22
zo
10:30 Eredienst Ds. Meeder
Eredienst Ds. Meeder
mrt 22 @ 10:30 – 11:30
Voorganger: Ds. Meeder Ambtsdrager: Peter Polling Lector: Janny de Bokx Muzikale ondersteuning: Mieke Morgenstern
mrt
24
di
19:30 Repetitie Opstaporkest MCE
Repetitie Opstaporkest MCE
mrt 24 @ 19:30 – 21:30
Repetitie Opstaporkest MCE; contact aert@akorteweg.nl contact kerk: wiechersdevries@home.nl
mrt
25
wo
10:30 Koffie in de herberg @ De Oude Lambertus
Koffie in de herberg @ De Oude Lambertus
mrt 25 @ 10:30 – 12:00
Iedere laatste donderdag van de maand is er ‘koffie in de Herberg’. een bijeenkomst van de ‘ouderen’ van onze gemeente, waar ruimte is voor gezelligheid, contact, koffie en lekkere baksels van Bea. Maar zeker ook[...]
mrt
26
do
14:30 Cursus Kunstgeschiedenis
Cursus Kunstgeschiedenis
mrt 26 @ 14:30 – 16:00
Cursus kunstgeschiedenis onder leiding van kunsthistoricus Christ School. Meld u aan bij Bert Scholing: scholing-smit@outlook.com of Berry van Leeuwen: Berry@bvlog.nl  Meer informatie: klik hier
19:30 Repetitie koor Ongehoord
Repetitie koor Ongehoord
mrt 26 @ 19:30 – 22:30
Repetitie koor Ongehoord, contact: Karin van Gent, karinvangent@gmail.com contact kerk: Joeke Wiechers, wiechersdevries@home.nl
mrt
28
za
09:00 Kerk gereserveerd
Kerk gereserveerd
mrt 28 @ 09:00 – 13:00
Inrichting kunstexpo: Lijden | Troost | Hoop Contactpersoon: Han Wijns
15:00 Kerk gereserveerd
Kerk gereserveerd
mrt 28 @ 15:00 – 16:30
Kunstexpo Lijden | Troost | Hoop: Kunstenaarsmeeting
mrt
29
zo
10:30 Eredienst Pastor P. Molenaar (Pa...
Eredienst Pastor P. Molenaar (Pa...
mrt 29 @ 10:30 – 11:30
Voorganger: Pastor P. Molenaar Ambtsdrager: Jeanine Teulings Lector: Lieke Vlietstra Muzikale ondersteuning: Chiel Spaans Koffiedrinken na de dienst
15:30 Concert Koor Ongehoord
Concert Koor Ongehoord
mrt 29 @ 15:30 – 16:45
Concert Koor Ongehoord: Songs with Wings 15.30-16.45u contact karinvangent@gmail.com Kerk open om 14.30; contact kerk: wiechersdevries@home.nl  
mrt
30
ma
14:00 Kunstexpo: Lijden | Troost | Hoop
Kunstexpo: Lijden | Troost | Hoop
mrt 30 @ 14:00 – 17:00
Kunstexpo: Lijden | Troost | Hoop. Van harte welkom!
mrt
31
di
14:00 Kunstexpo: Lijden | Troost | Hoop
Kunstexpo: Lijden | Troost | Hoop
mrt 31 @ 14:00 – 17:00
Kunstexpo: Lijden | Troost | Hoop. Van harte welkom!
apr
1
wo
14:00 Kunstexpo: Lijden | Troost | Hoop
Kunstexpo: Lijden | Troost | Hoop
apr 1 @ 14:00 – 17:00
Kunstexpo: Lijden | Troost | Hoop. Van harte welkom!
apr
2
do
14:00 Opening Kunst vanuit Lijden
Opening Kunst vanuit Lijden
apr 2 @ 14:00 – 17:00
Tentoonstelling Lijden als inspiratiebron voor Kunst; Opening expositie, voor kunstenaars c.s.; gementeleden VriendenO.L en Kunstcursus. Kunst staat centraal